niedziela, 26 marca 2017

Haftowane kartki wielkanocne

kartka wielkanocna z barankiem haft krzyżykowy
Oto moje dziecko, czyli karteczka wielkanocna z wymyślonym przeze mnie wzorkiem baranka. Baranek turla po ziemi, swoimi pałąkowatymi nóżkami, niezbyt jajkowate jajko. Tak czy siak z dziecka dumnym trzeba być, jakie by ono nie było, zwłaszcza, że powstało bardzo prędko i bez większych przygotowań. Aż się boję pytać, czy też tak sądzicie.


W ruch poszły znowuż "Twórcze Inspiracje", co by wykorzystać z nich jak najwięcej pomysłów (chyba po to wydaje się te prawie 10 zł za numer!). Powiem szczerze, że troszkę lenia złapałam przy wyszywaniu zajączka w kwiatach i wyszyłam haft bez dolnej części (tej z napisem). Hafcik zrobiłam o wiele mniejszy. Mulinę dobierałam według własnych zasobów, stąd całość wyszła ciemniejsza niż w oryginale. 

kartka wielkanocna z zajączkiem haft krzyżykowyI takie kurczaczki skrywały się w gazetce do wyszycia na serwetkę. Ja takowych nie robię, ale wzorek spodobał mi się, trochę go udoskonaliłam dodając jajeczko i kwiatki. Co się na wkurzałam przy tym maleństwie to moje. Zły dzień chyba miałam, bo ciągle popełniałam błędy i musiałam pruć. Niby maleństwo, a takie złośliwe.

kartka wielkanocna z kurczakami haft krzyżykowy

Atutem tej kartki moim zdaniem są nie żółte, a czerwone kurczaczki, takie trochę przełamanie stereotypowej kolorystyki wielkanocnej.

W planie mam jeszcze przeniesienie na kanwę plastikową wzorów jajeczek. To będzie moje pierwsze spotkanie z plastikową kanwą. Zamówiłam ją już dość dawno temu..

Karteczki polecą do rodziny.  

4 komentarze:

 1. Baranek jest słodki! Te jego patyczkowate nóżki uruchomiły moją wyobraźnię. Wymyśliłam sobie, że idzie niepewnie, z kwiatkiem w pyszczku, do swej ukochanej owieczki turlając w darze pisankę. Niepewnie, bo może jest właśnie tą czarną owcą(baranem) w stadzie i nie wie jak zostanie przyjęty;) Pozostałe karteczki tez śliczne!
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie taką samą historię miałam w głowie wyszywając ten obrazek!

   Usuń
 2. Fajne hafciki i ozdobne kartki :) Najważniejsze to być kreatywnym :0

  OdpowiedzUsuń