niedziela, 30 kwietnia 2017

Ukochane tulipany

kartki z haftowanymi tulipanami
Wzór niby jeden i ten sam na obu kartkach, ale użyłam innej kanwy, dobrałam inne kolory mulin, dodałam niebieskie kwiatki, które mają imitować niezapominajki.


Oto spojrzenie na kartkę nr 1


kartka z haftowanymi tulipanami
Wszystkich, którzy robią takie ramki tekturowe własnoręcznie, po prostu podziwiam, bo to nie jest wcale takie proste do wykonania. Rameczkę trzeba dopasować do wyciętego haftu, dookoła obszyć nicią (która zaczynała się strzępić). Przyznaję, że efekt mi się podoba. Użyta kanwa to Aida 14 ct. Być może już widzieliście tę kartkę u Nawanny, ale myślę, że jest godna zaprezentowania jej tutaj ponownie.

i na karteczkę nr 2

 
kartka z haftowanymi tulipanami
Do wykonania tej kartki użyłam kanwy Aida 16 ct, która jak się okazało, jest bardziej wiotka niż czternastka. Zmieniłam kolor tulipanów na bardziej różowe, dodałam niebieskie kwiatki (w zamyśle miały to być niezapominajki) i nie miałam pomysłu na oprawę.... Wycięłam kwadrat, a z drugiej strony podkleiłam haft kawałkiem papieru i nie jestem z tego rozwiązania zbytnio zadowolona. Tam gdzie jest haft, kartka jest zdecydowanie grubsza - nie wiem, jak to inaczej wytłumaczyć. Zastanawiam się zatem, czy jest sens kupować takie oto bazy z Hobberii, gdyż one również nie są trójdzielne, tylko posiadają kwadratowy kartonik do podklejenia.

5 komentarzy:

 1. Bardzo ładne karteczki :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Oprawa haftu na karteczkę nie jest łatwa, tym bardziej podziwiam. Piękne karteczki!
  Pozdrawiam Olu:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ślicznie wyglądają w obu wersjach :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne, dopracowane karteczki, prezentują się bardzo elegancko! Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń