sobota, 18 marca 2017

Zajączki wg "Twórczych Inspiracji" Nr 1-2/2017

zajączki na szydełku

Takie o to piękności wyszły spod rąk mojej mamy. Ja zajmowałam się wykańczaniem - przyklejaniem oczek, ogonkami, itp. A propos przyklejania, znacie jakiś dobry klej, który łączyłby plastikowe elementy z włóczką? Pomysł na zajączki pochodzi z najnowszych "Twórczych Inspiracji". Znajdziecie tam jeszcze schemat na wykonanie baranka i kurczaczka. Z braku odpowiednich włóczek zrobiłyśmy tylko zajączki i baranka. 

  

"Twórcze Inspiracje" Nr 1-2/2017 

 
Twórcze Inspiracje Nr 1-2/2017

Tak się prezentują jajcarskie zwierzątka w gazetce. Można je wypchać prawdziwym jajkiem lub styropianowym. U nas są to tradycyjnie resztki wełny, choć ciekawa jestem, jakby to wyglądało ze styropianowym jajkiem w środku. Sprawdzę jak tylko takowe nabędę. Gazetka nie jest rozchwytywana w mojej okolicy, ale jeśli u Was już jej nie ma, to można ją kupić na stronie Coricamo. Poza schematami zwierzątek dla mnie zawsze ciekawe są wzory do kartek. Tym razem podobają mi się delikatne, wiosenne wzory autorstwa pani Danieli Adamczyk, autorki blogu "Haftem malowane". Najważniejsze, że nie są skomplikowane i może uda mi się chociaż jeden wyhaftować do świąt. Interesujący jest także kurs haftu needlepoint.

A oto reszta naszych zwierzątek. Są tu siwe zajączki, jedna biała dama i baranek. Nie dysponowałyśmy w domu włóczką DMC zasugerowaną w czasopiśmie. Musiałyśmy użyć Elian Classic, gdyż jest to najłatwiej dostępna włóczka w moim mieście. Z racji tego moja mama szydełkując trochę modyfikowała wzór pod swój gust, tak by jajko miało w miarę owalny kształt.

ozdoby szydełkowe


5 komentarzy:

 1. Śliczne i radosne zajączki! Brawo dla mamy! Co do łączenia to ogonki bym przyszywała, a oczka... u mnie jeśli nie działa klej na gorąco to stosuję super glue lub dwuskładnikowy Poksipol.
  Pozdrawiam cieplutko:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, ogonki-pomponiki najłatwiej przyszyć. Zastanawiałam się właśnie nad klejem na gorąco i superglue, ale wydawało mi się to zbyt radykalnym rozwiązaniem. Mam tendencje do "brudzenia" wszystkiego, boję się, że klej mógłby kapnąć nie tam gdzie trzeba. Spróbuję jednak.

   Usuń
 2. Świetne zajączki �� gratuluję pomysłów Olu��
  Ewelina ��

  OdpowiedzUsuń